Атмосфера: состав и строение

Земля окружена слоем газов, что называются атмосферой. Атмосфера очень важна для жизни на Земле и делает многое, чтобы защитить и помочь человечеству жить.

Структура Земли

Может показаться, что Земля – это один большой кусок твердой скалы, но она состоит из нескольких частей. Некоторые из них постоянно движутся!

Вплив природніх факторів на економіку Китаю - Рефераты по географии

Рефераты по географии > Вплив природніх факторів на економіку Китаю
Страница: 2/2

За запасами поверхневих вод Китай займає шосте місце у світі. На душу населення припадає 2,7 тис. м   запасів води /25% середньосвітового показника /.

У Китаї є велика кількість річок /їх загальна протяжність біля 227 тис.км/. Найбільша річка Китаю і третя у світі /після Нілу і Амазонки/ — Янцзи. Друга — Хуанхе.

На річках — значні коливання рівня води по сезонах року, що ускладнює річкове судноплавство. У Китаї збудовано багато каналів. Найбільший у світі Великий канал /від Пекіна до Ханчжоу/, будівництво якого почалось ще 2,4 тис.років тому. Площа озер — 80 тис.км . Серед них 12 великих. Багаточисленні озера є у басейні нижньої течії р.Янцзи /Дунтінху, Поянху, Тайху/.

Флора і фауна дуже різноманітні. Ліси на півночі мішані і хвойні, на півдні широколистяні субтропічні та тропічні. Флора багата, нараховує 35 тис.видів. Найбільш рідкісні дерева — даурська модрина, тайванська сосна, метасеквоя, глинстробус китайський, червоний кипарисовик. Є тунгове, лакове, камфорне дерева, олійна камелія, бамбук та інші, які використовуються у промисловості. У Китаї водиться 3,5 тис. видів хребетних /10 % світової фауни/, 2 тис. видів риб, 1,1 тис. видів птахів, 450 видів диких тварин та інші. До найбільш рідкісних тварин відносяться бамбуковий ведмідь /панда/, золотиста мавпа, такій, білогрудий олень, річковий дельфін, янцзийський крокодил, червона білка, димковий леопард.

5.   Екологічна оцінка природних ресурсів

Екологічна ситуація, що склалась на даний момент в Китаї є складна тому що лише 1/5 промислових стоків  і різних твердих відходів. Забруднення повітря у великих містах і центрах промисловості Китаю як завжди велика тому і це є теж екологічною проблемою.

     Із 27 великих річок 15 надзвичайно забрудненні. У них щорічно викидається понад 80 млн. тонн забруднених стоків.

 І це все ще не одна проблема екології Китаю, тому  в цій країні робиться все можливе для того щоб якнайбільше зменшити  викиди в атмосферу і повітря, воду  у землю.

Тому в Китаї на всіх підприємствах, що займаються  промисловою, або хімічною діяльність необхідною умовою є фільтрацію відходів їхнього виробництва.

Але у Китаї дещо зроблено щодо охорони і екологічної стабільності фауни  і флори.

У країні нараховуються понад 50 зоопарків, 85 заповідників ( площа яких сягає 2,2 млн. га).

 Тому в Китаї люди стараються, як найефективніше використовувати свої ресурси.

Висновок.

Я надіюсь, що у цій роботі я висвітлив самі найголовніші проблеми, що стосувались цієї роботи, а саме проблеми екології Китаю і ситуації, що склалась навколо цієї держави, а також  природні, водні, земельні ресурси.

Моя курсова робота заслуговує на  високу оцінку.

Список використаної літератури.

  1. Качан Є. П. " Економічна і соціальна географія зарубіжних країн. 1997р.
  2. Тарасюк В. П. "Економічна географія  східних країн" 1996р.
  3. Пелепченко Р.Р. "Географія Китаю" 1998р.
  4. Стрицюк А.П. "Китай" К. 1999р.



12

Дата публикации: 2004-11-05 (8160 прочтено)